Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΠρωταθλητής Αργολίδας ο Παναργειακός με νίκη έναντι του Πανασιναϊκού 3-0

Πρωταθλητής Αργολίδας ο Παναργειακός με νίκη έναντι του Πανασιναϊκού 3-0

Ο Παναργειακός κέρδισε με 0-3 τον Πανασιναϊκό για την 4η αγωνιστική των πλέι οφ Αργολίδας σήμερα την Κυριακή 20 Μαρτίου 2022.

Γκολ στο 42 λεπτό του πρώτου ημιχρόνου

Με δύο γκολ στο 63 & 66 το σκορ  0 -3

Βραζιλιάνικη υπόθεση ο σημερινός αγώνας αφού ο De Souza με τρία γκολ έφτασε το σκορ Πανασιναϊκός – Παναργειακός 0-3 .

Με τη νίκη αυτή και την ταυτόχρονη ήττα της Τροιζήνας ο Παναργειακός είναι πρωταθλητής Αργολίδας για την σεζόν 2021- 2022.

Ο Παναργειακός αναφέρει :

“Με την σημερινή του άνετη νίκη ο Παναργειακός στέφθηκε και τυπικά πρωταθλητής Αργολίδας δύο αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση των πλευ-οφ. Στο σημερινό παιχνίδι η διαφορά ήταν μεγάλη, αφού ο Παναργειακός είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού από το πρώτο λεπτό, χωρίς να κινδυνεύσει σε κανένα σημείο η εστία του Σούρσου, που ήταν θεατής σε όλο το παιχνίδι.

Η ομάδα του Δημήτρη Μπατάκου κατάφερε και προηγήθηκε με σουτ του De Souza στο πρώτο ημίχρονο(0-1) και αύξησε το δείκτη του σκορ με άλλα δύο προσωπικά γκολ σε διάστημα τριών στο 63ο και στο  66ο λεπτό.”