ΧΑΝΤΜΠΟΛ: ΔΙΟΜΗΔΗΣ Άργους – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑΣ 21 – 21 … (ΒΙΝΤΕΟ)

Στις λεπτομέρειες και στα τελευταία δευτερόλεπτα, ο Διομήδης ισοφάρισε με τον Γκολούμποβιτς τον Δούκα και έτσι είχαμε το 21-21 στο γήπεδο της Νέας Κίου για την 19η αγωνιστική της Handball Premier.
Οι γηπεδούχοι έφτασαν πλέον τους 25 βαθμούς και οι φιλοξενούμενοι τους 17.
Στα πρώτα λεπτά οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ, με τον Δούκα να έχει ένα μικρό προβάδισμα, καθώς έφτασε τη διαφορά στα τρία γκολ (10-7 στο 19′), καθώς έβρισκε σκορ κυρίως με τον Κρητικό (πέτυχε τα 5 από τα 8 πρώτα γκολ των φιλοξενούμενων).
Ο Διομήδης στην αρχή σκόραρε με τους Μπόσκο και Γκολούμποβιτς, ενώ στα τελευταία δέκα λεπτά έτρεξε ένα σερί 5-1 και έκλεισε το ημίχρονο στο 12-11 υπέρ του.
Στο β’ ημίχρονο, ο Δούκας απάντησε με ένα σερί 5-1 και έγραψε το 16-13 (42′), με πολύ καλή άμυνα. Σε εκείνο το σημείο ο Διομήδης αντέδρασε και μείωσε στο γκολ (15-16, 16-17).
Τα τελευταία 10′ οι άμυνες είχαν τον πρώτο λόγο, όπως και οι τερματοφύλακες.
Ο Διομήδης μείωσε με δύο γκολ του Κρεμαστιώτη και ένα του Λίμα ισοφαρίζοντας σε 20-20, 70 δευτερόλεπτα πριν το τέλος, για να έρθει ο Ντούνης να δώσει προβάδισμα και ο Γκολούμποβιτς να ισοφαρίσει στην εκπνοή του παιχνιδιού. Πεντάλεπτα: 2-2, 5-5, 7-8, 8-10, 10-11, 12-11(ημχ), 12-13, 13-15, 15-17, 17-19, 19-20, 21-21.