Τετάρτη, 16 Οκτωβρίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΝικηφόρος ο Παναργειακός μέσα στα Χανιά με ανατροπή

Νικηφόρος ο Παναργειακός μέσα στα Χανιά με ανατροπή

Ο Παναργειακός πέρνει μεγάλη νίκη ,την πρώτη του και μάλιστα εκτός έδρας στην έδρα των Χανιών με σκορ 1-2. O Παναργειακός μετά από τρεις ήττες τις τρεις πρώτες αγωνιστικές έβγαλε ψυχή και παίρνει μεγάλο διπλό στην έδρα των Χανιών με ανατροπή.

Βρέθηκε να χάνει από την γηπεδούχο ομάδα πολύ νωρίς στο 8ο λεπτό με γκολ τον Λεμονή, αλλά απάντησε πολύ γρήγορα με σκόρερ τον Λύγκα με απευθείας φάουλ και πέτυχε το νικητήριο γκολ με τον Καρυπίδη με κεφαλιά στο 44ο λεπτό. Αυτό ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες, τις πιο κλασικές τις είχε ο Παναργειακός ο οποίος βρήκε χώρους και με τους Τσιώλη ,Kabran ,Κωστίκα και στις καθυστερήσεις με τον Χατζηδημητρίου δημιούργησε τις προϋποθέσεις και για τρίτο γκολ.

Αυτό που μένει είναι η μεγάλη νίκη, η πρώτη στη Super League2 που ξεκολλάει τον Παναργειακό από την τελευταία θέση. Την επόμενη αγωνιστική ο Παναργειακός αγωνίζεται στην Τρίπολη με τον Αστέρα Ακτωρ Β.