Δευτέρα, 27 Μαΐου, 2024
ΑρχικήΕΚΤΑΚΤΟΕκλογές 2023: Αυτοί είναι οι βουλευτές που εκλέγονται από ΝΔ, ΣΥΡΙΖΑ, ΠΑΣΟΚ,...

Εκλογές 2023: Αυτοί είναι οι βουλευτές που εκλέγονται από ΝΔ, ΣΥΡΙΖΑ, ΠΑΣΟΚ, ΚΚΕ και Ελληνική Λύση

Η ΝΔ πέτυχε μια ιστορική, σαρωτική νίκη στις εθνικές βουλευτικές εκλογές, συγκεντρώνοντας 146 έδρες στη Βουλή με τον χάρτη της Ελλάδας να βάφεται «μπλε» εκτός από την Ροδόπη, όπου επικράτησε ο ΣΥΡΙΖΑ.

Με ενσωματωμένο το 99,48%, η Νέα Δημοκρατία είναι στο 40,79%, ο ΣΥΡΙΖΑ στο 20,07%, το ΠΑΣΟΚ στο 11,46%, το ΚΚΕ στο 7,22%, Ελληνική Λύση 4,45%, ΝΙΚΗ 2,92%, Πλεύση Ελευθερίας 2,89%, ΜέΡΑ25 2,61%.

Οι 146 βουλευτές που εκλέγονται με τη Νέα Δημοκρατία

Ψηφοδέλτιο Επικρατείας:

Αγαπηδάκη Ειρήνη

Σκυλακάκης Θεόδωρος

Στυλιανίδης Χρήστος

Λυτρίβη Ιωάννα

Σταμάτης Γεώργιος

Χατζηιωαννίδου Μαρία – Νεφέλη

Πολύζου Μαρία

Α’ Αθηνών

Πιερρακάκης Κυριάκος

Κικίλιας Βασίλειος

Κεφαλογιάννη Όλγα

Πλεύρης Αθανάσιος

Συρίγος Ευάγγελος

Κακλαμάνης Νικήτας

Πιπιλή Φωτεινή

Β1 Βορείου Τομέα Αθηνών

Χατζηδάκης Κωστής

Γεωργιάδης Σπυρίδων – Άδωνις

Κεραμέως Νίκη

Καιρίδης Δημήτριος

Ράπτη Ζωή

Ρουσόπουλος Θεόδωρος

Παπαθανάσης Νικόλαος

Κουμουτσάκος Γεώργιος

Αγάτσα Αριάδνη (Άρια)

Β2 Δυτικού Τομέα Αθηνών

Μητσοτάκης Κυριάκος

Χρυσοχοΐδης Μιχαήλ

Βαρβιτσιώτης Μιλτιάδης

Λοβέρδος Ιωάννης Μιχαήλ (Γιάννης)

Συρεγγέλα Μαρία

Β3 Νότιου Τομέα Αθηνών

Δένδιας Νικόλαος

Θεοδωρικάκος Παναγιώτης

Κυρανάκης Κωνσταντίνος

Σπανάκης Βασίλειος – Πέτρος

Χατζηδάκης Διονύσιος

Θεοχάρης Θεοχάρης

Καλλιάνος Ιωάννης

Καραμανλή Άννα

Βούλτεψη Σοφία

Γαϊτάνης Αναστάσιος (Τάσος)

Γκελεστάθη Ιωάννα

Α’ Πειραιώς

Κατσαφάδος Κωνσταντίνος

Μιχαηλίδου Δόμνα

Βλαχάκος Νικόλαος

Β’ Πειραιώς

Βρεττάκος Γεώργιος

Λιβανός Μιχαήλ

Μαρκόπουλος Δημήτριος

Α’ Ανατολικής Αττικής

Ζαχαράκη Σοφία

Βορίδης Μαυρουδής

Πέτσας Στυλιανός

Βλάχος Γεώργιος

Οικονόμου Βασίλειος

Κόλλια Βασιλική (Βάσω)

Κατσανδρή Αικατερίνη

Β’ Δυτικής Αττικής

Κώτσηρας Γεώργιος

Μπούρας Αθανάσιος

Αιτωλοακαρνανίας

Σαλμάς Μάριος

Παπαθανάσης Αθανάσιος

Καραγκούνης Κωνσταντίνος

Αργολίδος

Ανδριανός Ιωάννης

Αρκαδίας

Βλάσης Κωνσταντίνος

Άρτας

Στύλιος Γεώργιος

Αχαΐας

Αλεξοπούλου Χριστίνα

Κατσανιώτης Ανδρέας

Φωτήλας Ιάσων

Βοιωτίας

Κτιστάκης Ελευθέριος

Γρεβενών

Γιάτσιος Ιωάννης

Δράμας

Κυριαζίδης Δημήτριος

Δωδεκανήσου

Παππάς Ιωάννης

Κόνσολας Εμμανουήλ

Ιατρίδη Τσαμπίκα (Μίκα)

Έβρου

Μητσοτάκης Κυριάκος

Δερμεντζόπουλος Χρήστος

Ευβοίας

Ζεμπίλης Αθανάσιος

Κεδίκογλου Συμεών (Σίμος)

Ευρυτανίας

Οικονόμου Θωμαΐς (Τζίνα)

Ζακύνθου

Ακτύπης Διονύσιος

Ηλείας

Νικολακόπουλος Ανδρέας

Αυγερινοπούλου Διονυσία – Θεοδώρα

Αβραμόπουλος Δημήτρης

Ημαθίας

Βεσυρόπουλος Απόστολος

Μπαρτζώκας Αναστάσιος

Ηρακλείου

Αυγενάκης Ελευθέριος

Κεφαλογιάννης Κωνσταντίνος

Σενετάκης Μάξιμος

Θεσπρωτίας

Γιόγιακας Βασίλειος

Α’ Θεσσαλονίκης

Μητσοτάκης Κυριάκος

Καλαφάτης Σταύρος

Γκιουλέκας Κωνσταντίνος

Ράπτη Ελένη

Ευθυμίου Άννα

Σιμόπουλος Ευστράτιος

Κούβελας Δημήτριος

Γκολιδάκης Διαμάντης

Βενιέρης – Βελόπουλος Δημήτριος

Β’ Θεσσαλονίκης

Βαρτζόπουλος Δημήτριος

Καράογλου Θεόδωρος

Παπάς Θεοφάνης

Αναστασιάδης Σάββας

Ιωαννίνων

Τασούλας Κωνσταντίνος

Καβάλας

Παναγιωτόπουλος Νικόλαος

Πασχαλίδης Ιωάννης

Λαζαρίδης Μακάριος

Καρδίτσας

Τσιάρας Κωνσταντίνος

Κώτσος Γεώργιος

Καστοριάς

Αντωνίου Μαρία

Κέρκυρας

Γκίκας Στέφανος

Κεφαλληνίας

Καππάτος Παναγής

Κιλκίς

Γεωργαντάς Γεώργιος

Κοζάνης

Κωνσταντινίδης Ευστάθιος

Κορινθίας

Δήμας Χρήστος

Ταγαράς Νικόλαος

Κυκλάδων

Βρούτσης Ιωάννης

Μονογυιού Αικατερίνη

Φορτωμάς Φίλιππος

Λακωνίας

Κρητικός Νεοκλής

Δαβάκης Αθανάσιος

Λάρισας

Κέλλας Χρήστος

Καπετάνος Χρήστος

Χαρακόπουλος Μάξιμος

Λασιθίου

Πλακιωτάκης Ιωάννης

Λέσβου

Αθανασίου Χαράλαμπος

Λευκάδας

Καββαδάς Αθανάσιος

Μαγνησίας

Τριαντόπουλος Χρήστος

Μακρή Ζέττα

Μπούκωρος Χρήστος

Μεσσηνίας

Σαμαράς Αντώνιος

Λαμπρόπουλος Ιωάννης

Ξάνθης

Τσιλιγγίρης Σπυρίδων

Πέλλας

Βασιλειάδης Βασίλειος

Σταμενίτης Διονύσιος

Πιερίας

Μπαραλιάκος Ξενοφών

Μάνη – Παπανδημητρίου Άννα

Κουλκουδίνας Σπυρίδων

Πρέβεζας

Κυριάκης Κπυρίδων

Ρεθύμνης

Κεφαλογιάννης Ιωάννης

Ροδόπης

Στυλιανίδης Ευριπίδης

Σάμου

Στεφανάδης Χριστόδουλος

Σερρών

Καραμανλής Κωνσταντίνος

Χατζηβασιλείου Αναστάσιος (Τάσος)

Τρικάλων

Σκρέκας Κωνσταντίνος

Φθιώτιδας

Σταϊκούρας Χρήστος

Φλώρινας

Παπασωτηρίου Σταύρος

Φωκίδας

Μπουγάς Ιωάννης

Χαλκιδικής

Τάσιος Γρηγόριος

Χανίων

Μπακογιάννη Θεοδώρα (Ντόρα)

Βολουδάκη Σεβαστή (Σέβη)

Χίου

Μηταράκης Παναγιώτης (Νότης)

*Σημειώνεται ότι ο πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας έχει δικαίωμα να επιλέξει μία από τις τρεις περιφέρειες στις οποίες έχει εκλεγεί

Οι βουλευτές που εκλέγονται από τον ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ

Επικρατείας

ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΟΘΩΝ 

ΑΚΡΙΤΑ ΕΛΕΝΑ 

ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 

ΤΣΑΠΑΝΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ (ΠΟΠΗ) 

Α’ Αθηνών

ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΝΑΣΟΣ) 

ΤΖΑΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 

ΒΟΥΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 

Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών

ΤΣΑΚΑΛΩΤΟΣ ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ 

ΛΙΝΟΥ ΑΘΗΝΑ 

ΞΕΝΟΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΕΛΙΖΑ (ΜΑΡΙΛΙΖΑ) 

Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών

ΑΧΤΣΙΟΓΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ ( ΕΦΗ) 

ΔΟΥΡΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΡΕΝΑ) 

ΔΡΑΓΑΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 

Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών

ΠΑΠΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Στυλιανού

ΧΡΗΣΤΙΔΟΥ ΡΑΛΛΙΑ του Δημητρίου

ΦΩΤΙΟΥ ΘΕΑΝΩ του Βασιλείου

ΜΟΥΖΑΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ευστρατίου

Α’ Πειραιώς

ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ 

Β’ Πειραιώς

ΚΑΣΙΜΑΤΗ ΕΙΡΗΝΗ (ΝΙΝΑ) 

ΡΑΓΚΟΥΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 

Α’ Ανατολικής Αττικής

ΚΑΡΑΜΕΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη

ΣΠΙΡΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Παναγιώτη

Β’ Δυτικής Αττικής

ΤΣΙΠΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ηρακλή

Αιτωλοακαρνανίας

ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 

ΖΑΜΠΑΡΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ (ΜΙΛΤΟΣ) 

Αργολίδος

ΓΑΒΡΗΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 

Αρκαδίας

ΠΑΠΑΗΛΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 

Άρτας

ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗ ΟΛΓΑ 

Αχαΐας

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΣΙΑ) 

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 

ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 

Βοιωτίας

ΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΟΥ (ΓΙΩΤΑ) 

Δράμας

ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ 

Δωδεκανήσου

ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ 

Έβρου

ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ 

Ευβοίας

ΚΕΔΙΚΟΓΛΟΥ ΣΥΜΕΩΝ 

Ηλείας

ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ – ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 

ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ 

Ημαθίας

ΤΟΛΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 

Ηρακλείου

ΒΑΡΔΑΚΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ 

ΜΑΜΟΥΛΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΧΑΡΗΣ) 

Α’ Θεσσαλονίκης

ΝΟΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΕΡΙΝΑ) 

ΘΡΑΣΚΙΑ ΟΥΡΑΝΙΑ (ΡΑΝΙΑ) 

ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 

ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 

Β’ Θεσσαλονίκης

ΦΑΜΕΛΛΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ 

ΑΥΓΕΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΔΩΡΑ) 

Ιωαννίνων

ΤΖΟΥΦΗ ΜΕΡΟΠΗ 

ΣΤΕΦΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 

Καβάλας

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΟΥ ΣΟΥΛΤΑΝΑ (ΤΑΝΙΑ) 

Καρδίτσας

ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Κέρκυρας

ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – ΧΡΗΣΤΟΣ 

Κιλκίς

ΠΑΠΠΑΣ ΠΕΤΡΟΣ 

Κοζάνης

ΒΕΤΤΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 

Κορινθίας

ΨΥΧΟΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 

Κυκλάδων

ΣΥΡΜΑΛΕΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 

Λάρισας

ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 

ΚΑΡΙΠΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 

Λέσβου

ΜΠΟΥΡΝΟΥΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 

Μαγνησίας

ΜΕΪΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 

Μεσσηνίας

ΧΑΡΙΤΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΛΕΞΗΣ) 

Ξάνθης

ΖΕΪΜΠΕΚ ΧΟΥΣΕΪΝ 

Πέλλας

ΤΖΑΚΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ 

Πιερίας

ΓΚΟΥΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΣΑΚΗΣ) 

Πρέβεζας

ΜΠΑΡΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 

Ροδόπης

ΦΕΡΧΑΤ ΟΖΓΚΙΟΥΡ 

Σερρών

ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ 

Τρικάλων

ΚΟΝΤΟΤΟΛΗ ΜΑΡΙΝΑ 

Φθιώτιδας

ΣΑΡΑΚΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 

Φλώρινας

ΠΕΡΚΑ ΘΕΟΠΙΣΤΗ (ΠΕΤΗ) 

Χαλκιδικής

ΜΑΛΑΜΑ ΚΥΡΙΑΚΗ 

Χανίων

ΠΟΛΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 

Οι υποψήφιοι που εκλέγονται από το ΠΑΣΟΚ – ΚΙΝΑΛ

Επικρατείας

ΔΟΥΔΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 

ΜΑΝΤΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 

Α’ Αθηνών

ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ ΠΑΥΛΟΣ 

Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών

ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗ – ΜΑΡΙΑ (ΜΙΛΕΝΑ) 

Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών

ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΝΑΝΤΙΑ)

Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών

ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Β’ Πειραιώς

ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 

Α’ Ανατολικής Αττικής

ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΩΛΗΣ) 

Αιτωλοακαρνανίας

ΣΤΑΡΑΚΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Δημήτριου

Αργολίδος

ΠΟΥΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 

Αρκαδίας

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 

Αχαΐας

ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 

Βοιωτίας

ΜΟΥΛΚΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 

Δράμας

ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) 

Δωδεκανήσου

ΝΙΚΗΤΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 

Έβρου

ΧΑΜΑΛΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 

Ευβοίας

ΚΑΖΑΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 

Ηλείας

ΚΑΤΡΙΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 

Ηρακλείου

ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 

ΒΑΤΣΙΝΑ ΕΛΕΝΗ 

Α’ Θεσσαλονίκης

ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Β’ Θεσσαλονίκης

ΓΛΑΒΙΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 

Ιωαννίνων

ΤΣΙΜΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 

Καρδίτσας

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ

Κέρκυρας

ΜΠΙΑΓΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 

Κιλκίς

ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 

Κοζάνης

ΚΟΥΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ (ΠΑΡΙΣ)

Κορινθίας

ΤΑΓΑΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 

Λακωνίας

ΓΡΗΓΟΡΑΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΝΑΓΙΑ)

Λάρισας

ΛΙΑΚΟΥΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 

Λασιθίου

ΚΛΩΝΤΖΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 

Λέσβου

ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΪΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 

Μεσσηνίας

ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 

Ξάνθης

ΜΠΑΡΑΝ ΜΠΟΥΡΧΑΝ 

Πέλλας

ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΟΥ ΡΑΧΗΛ 

Ρεθύμνης

ΧΝΑΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 

Ροδόπης

ΑΧΜΕΤ ΙΛΧΑΝ 

Σερρών

ΤΖΕΛΕΠΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 

Φθιώτιδας

ΤΣΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 

Χαλκιδικής

ΠΑΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 

Χίου

ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 

Οι υποψήφιοι που εκλέγονται από το ΚΚΕ

Επικρατείας

ΠΑΦΙΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 

Α’ Αθηνών

ΚΑΝΕΛΛΗ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ (ΛΙΑΝΑ) 

Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών

ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 

ΚΤΕΝΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ 

Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών

ΔΑΓΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ) 

ΠΕΡΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 

Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών

ΔΙΓΕΝΗ ΑΣΗΜΙΝΑ (ΣΕΜΙΝΑ) του Αναστασίου

ΚΑΤΣΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 

Α’ Πειραιώς

ΑΜΠΑΤΙΕΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Β’ Πειραιώς

ΜΑΝΩΛΑΚΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΩ 

Α’ Ανατολικής Αττικής

ΓΚΙΟΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 

Β’ Δυτικής Αττικής

ΤΣΟΚΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 

Αιτωλοακαρνανίας

ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 

Αχαΐας

ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 

Ευβοίας

ΜΑΡΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 

Ηρακλείου

ΣΥΝΤΥΧΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 

Α’ Θεσσαλονίκης

ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 

Β’ Θεσσαλονίκης

ΣΤΟΛΤΙΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ

Ιωαννίνων

ΕΞΑΡΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΠΑΚΟΣ) 

Κοζάνης

ΚΟΥΖΙΑΚΗ ΘΕΟΔΩΡΑ ΜΑΤΙΝΑ (ΤΙΝΑ) 

Λάρισας

ΛΑΜΠΡΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 

Μαγνησίας

ΜΕΤΑΞΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Μεσσηνίας

ΚΟΥΤΟΥΜΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 

Τρικάλων

ΚΑΝΤΑΡΤΖΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 

Φθιώτιδας

ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 

Χανίων

ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 

Oι βουλευτές της νέας Κοινοβουλευτικής Ομάδας της Ελληνικής Λύσης

Επικρατείας

ΣΑΡΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 

Α’ Αθηνών

ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 

Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών

ΒΙΛΙΑΡΔΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 

Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑ 

Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών

ΑΓΙΟΣΤΡΑΤΙΔΟΥ ΝΙΚΗ 

Β’ Πειραιώς

ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ- ΧΑΪΔΩ 

Α’ Ανατολικής Αττικής

ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 

Αχαΐας

ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 

Έβρου

ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΠΑΡΑΣΧΟΣ 

Ευβοίας

ΑΡΜΟΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 

Ημαθίας

ΚΟΤΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 

Α’ Θεσσαλονίκης

ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 

ΚΟΥΠΕΛΟΓΛΟΥ ΣΥΜΕΩΝ 

Β’ Θεσσαλονίκης

ΧΗΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 

Λάρισας

ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 

Σερρών

ΜΠΟΥΜΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 

Πηγή: www.iefimerida.gr”

ΑΛΛΑ ΑΡΘΡΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

ΡΟΗ