Δευτέρα, 6 Μαΐου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΝαύπλιο: Μεγάλη νίκη του ΠΟΛΥΝΙΚΗ επί του ΛΕΩΝΙΔΑ Αγ. Αναργύρων 24-22... (Βίντεο,...

Ναύπλιο: Μεγάλη νίκη του ΠΟΛΥΝΙΚΗ επί του ΛΕΩΝΙΔΑ Αγ. Αναργύρων 24-22… (Βίντεο, φωτό και ρεπορτάζ)

Την πρώτη του νίκη πέτυχε ο Πολυνίκης, στην παρθενική του παρουσία στην Α2 εθνική κατηγορία επί του Λεωνίδα Αγ. Αναργύρων.

Το ΒΙΝΤΕΟ:

Το ΒΙΝΤΕΟ με τις δηλώσεις προπονητή ΒΛΑΣΕΡΟΥ και προέδρου ΚΑΛΛΙΑΝΟΥ

Το παιχνίδι ήταν πολύ δυνατό, είχε ένταση, πάθος και κρίθηκε στο τελευταίο 10λεπτο. Και οι δύο ομάδες, εξαιτίας της μεγάλης αποχής, αλλά και του άγχους της πρεμιέρας, δεν είχαν καλό αγωνιστικό ρυθμό.

Ο Πολυνίκης όμως, στο τέλος βρήκε λύσεις και με αποφασιστικότητα στην άμυνα και αποτελεσματικά στην επίθεση, πήρε το πρώτο του ροζ φύλλο αγώνα, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος!

Τα πενταλεπα: 1-1, 2-4, 4-6, 6-9, 9-10, 11-12 (ημίχρονο) 13-15, 16-16, 18-18, 22-19, 22-21, 24-22

Διαιτητές: Σκλαβενίτης- Μπράμου

Πολυνίκης Ναυπλίου: Ρουμελιώτης Χρ. 2, Ροντος 2, Κόκκινος, Αρσενόπουλος 8, Παπαδημητρίου, Κουτρουμπής 4, Βαρδάκας, Μιχαλάκης, Σιατιρλής 3, Αρζόγλου, Μπλάτσος, Μουζακιώτης, Πριόβολος, Μίχος, Τοπάλλης 3, Σχοινοχωριτης 2

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: Καψάλογλου, Κουσκουλιάνος, Μελίσσης 3, Τσιπλάκος, Παράσχος 9, Αμανατίδης 1, Μουλιάτος 1, Δημουλίνος, Τσέκος 1, Μαγικός, Σοφικίτης, Θάνος, Μαραγκάκης 1, Αργυριάδης, Βαμβακούσης 4, Γαραντωνάκης 2.