Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΝίκη του Πολυνίκη Ναυπλίου στον αγώνα με τον Πανιώνιο 35-31

Νίκη του Πολυνίκη Ναυπλίου στον αγώνα με τον Πανιώνιο 35-31

Ο Πολυνίκης Ναυπλίου επικράτησε στην έδρα του με 35-31 του Πανιωνίου, σε ματς για την 1η αγωνιστική των πλέι άουτ (1ος όμιλος) της Α2 Ανδρών.

Πολυνίκης

Στα πρώτα 15 λεπτά το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο. Στα επόμενα πέντε λεπτά, οι φιλοξενούμενοι με σερί 0-3 μετέτρεψαν το εις βάρος τους 9-8 στο υπέρ τους 9-11.

Ωστόσο, ο Πολυνίκης ανέκτησε το προβάδισμα και στο ημίχρονο προηγούνταν με 17-13. Στην επανάληψη, δεν δυσκολεύτηκε να διατηρηθεί μπροστά στο σκορ και έφτασε στην νίκη.

Πολυνίκης

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 35-31

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 6-6, 9-8, 9-11, 13-12, 17-13 (ημίχρονο), 18-15, 22-16, 25-19, 28-22, 32-26, 35-31

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ: Κάζας, Ρουμελιώτης 6, Ρόντος 2, Βάρδακας 2, Αρζόγλου 3, Παπαδόπουλος, Σχοινοχωρίτης 7, Τσεχαγιάς 3, ΚοσύβαςΤοπάλι 4, ΜιχαλάκηςΑρσενόπουλος 8

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: ΣτεφανάτοςΚόντος 7, Κυριακίδης 3, Σκυφτός 3, Δαφέρμος 4, Τσικριτζής 5, Κοντάκος 1, ΚοκολήςΤσατσαρώνης, Νούλης, ΡεπούλιαςΓιατράκος 8, ΖαφειράκοςΚανελλόπουλος

Διαιτητές: Χαραλαμπίδης-Ζήσης, Δίλεπτα: 9-9 (Κόκκινες: Ρουμελιώτης, 54:42, τρίτη δίλεπτη / Ρόντος, 18:08 / Τσεχαγιάς, 48:28, επικίνδυνο παιχνίδι)

Στα τελευταία λεπτά ο προπονητής του Πολυνίκη Γιώργος Βλασερός έριξε στον αγώνα τον μικρότερο παίχτη του Κωνσταντίνο Καζά όπου έκανε το “ντεπούτο” του και σε εντός έδρας παιχνίδι.

Εντυπωσιακό είναι το πάθος των φιλάθλων που υποστήριζαν δυναμικά την ομάδα handball του Ναυπλίου.