Τετάρτη, 24 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΔιομήδης Άργους -Αρης Νικαίας Olympic Diagnostic:28-24 - Με το δεξί η πρώτη...

Διομήδης Άργους -Αρης Νικαίας Olympic Diagnostic:28-24 – Με το δεξί η πρώτη εμφάνιση εντός έδρας για τους Λύκους!

Με το δεξί η πρώτη εμφάνιση εντός έδρας για τους Λύκους!

Εντυπωσιακό ξεκίνημα στο πρώτο ημίχρονο σε άμυνα κ επίθεση φτάνοντας τη διαφορά στα 7 τέρματα στο πρώτο 20λεπτο μετά το αρχικό 6-0. Η αντίδραση και η μαχητικότητα του Άρη οδήγησε σε ένα πολύ ενδιαφέρον ματς, όπου οι Λύκοι κρατούσαν διαρκώς μια διαφορά 1-3 τερμάτων και πιέζοντας στο τέλος στην άμυνα πήραν τη σημαντική νίκη που τόσο ήθελαν!

Τα πεντάλεπτα : 3-0, 6-1, 8-2, 10-3, 12-7, 14-10 (ημχ.), 16-12, 18-16, 20-19, 22-20, 26-22, 28-24

ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Ν. Γεωργιάδης): Σεβέλεφ 1, Ζιβάνια, Τζίμπουλας 6, Γ. Μούγιτς 4, Μάλλιος 7,  Χατζηκωνσταντίνου, Κωστούλας, Αναγνωστόπουλος 4 , Σιατιρλής, Μάνθος 1, Τσερνικάου, Πατασούρι, Τ. Μούγιτς, Κρεμαστιώτης, Ολιβέιρα 5

ΑΡΗΣ (Γ. Γρηγοράκης): Τζανακάκης, Ταουσάνης 2,  Βλάχος 1, Γ. Μελετάκος 1, Δ. Μελετάκος 8, Τζάνος, Κοκκοράκης, Τζώρτζης 2, Τόμσον, Χουρσουντιάν 6, Εφραιμίδης, Γραμματικόπουλος, Τζουβάρας, Βελαώρας, Τσανίνος 1, Τσαμούρης 3

Διαιτητές: Αβράμης-Χρόνης Δίλεπτα: 6-4 Πέναλτι: 4/5-3/5