Τα εκλογικά αποτελέσματα για την διοίκηση του Ξενοδοχειακού Επιμελητηρίου Ελλάδας

Ξενοδοχειακού Επιμελητηρίου
- Advertisement -

Με κυρίαρχο χαρακτηριστικό τη μεγάλη συμμετοχή των μελών του, ολοκληρώθηκε η εκλογική διαδικασία για την ανάδειξη της νέας διοίκησης του Ξενοδοχειακού Επιμελητηρίου Ελλάδας (Ξ.Ε.Ε) για την περίοδο 2022-2026.

Η διαδικασία διεξήχθη ηλεκτρονικά στις 15 και 16 Σεπτεμβρίου 2021 και συμμετείχε υπερδιπλάσιος αριθμός συναδέλφων σε σχέση με την τελευταία εκλογή διοίκησης το 2017.

- Advertisement -

Η εντυπωσιακή ενίσχυση της συμμετοχής, αντανακλά τον προβληματισμό και την ανησυχία του κλάδου μπροστά στις πρωτόγνωρες προκλήσεις αλλά και το γεγονός πως οι ξενοδόχοι προσβλέπουν με εμπιστοσύνη στο θεσμικό ρόλο και τη λειτουργία του ΞΕΕ για την επιτυχή υπέρβασή τους.

Με βάση το σχετικό πρακτικό της καταμέτρησης από την Εφορευτική Επιτροπή ακολουθεί ο κατάλογος των μελών του νέου Δ.Σ του ΞΕΕ:

Πίνακας Εκλεγέντων Μελών του νέου Διοικητικού Συμβουλίου του ΞΕΕ 2022-2026

ΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΛΟΓΗ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΤΟΥ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑΚΟΥ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟΥ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΗΣ 15ης ΚΑΙ 16ης ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2021 ΔΥΝΑΜΕΙ ΤΟΥ ΑΠΟ 17/9/2021 ΠΡΑΚΤΙΚΟΥ ΤΗΣ ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ, ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΟΥΝ ΩΣ ΕΞΗΣ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΕΚ ΤΩΝ 12 ΕΚΛΟΓΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΑΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΩΝ ΚΑΙ ΚΑΜΠΙΝΓΚ :

Από την πρώτη εκλογική ομάδα (Στερεά Ελλάδα –  Εύβοια – Νησιά Αργοσαρωνικού  – Κύθηρα)

  • Από τα ξενοδοχεία 5 αστέρων ο Απόστολος Μουσαμάς
  • Από τα ξενοδοχεία 4 αστέρων ο Αλέξανδρος Βασιλικός
  • Από τα ξενοδοχεία 3 αστέρων oι Σοφία Φλέγκα και Σταύρος Καλαμάκης
  • Από τα ξενοδοχεία 2 αστέρων οι Ιωάννης Αβράμπος και Αναστάσιος Κανελλόπουλος
  • Από τα ξενοδοχεία 1 αστέρος ο Θωμάς Μακρής

Από τη δεύτερη εκλογική ομάδα (Πελοπόννησος – Ελαφόνησος)

  • Από τα ξενοδοχεία 5, 4, & 3 αστέρων οι Δημήτριος Καραλής και Αλέξανδρος Αγγελόπουλος
  • Από τα ξενοδοχεία 2 & 1 αστέρος ο Δημήτρης Πολλάλης

Από την τρίτη εκλογική ομάδα (Θεσσαλία – Σποράδες – Σκύρος)

  • Από τα ξενοδοχεία 5, 4 & 3 αστέρων ο Γεώργιος Ζαφείρης
  • Από τα ξενοδοχεία 2 & 1 αστέρος ο Βασίλειος Καραουλάνης

Από την τέταρτη εκλογική ομάδα (Ιόνια Νησιά)

  • Από τα ξενοδοχεία 5 αστέρων η Χριστίνα Τετράδη
  • Από τα ξενοδοχεία 4 αστέρων ο Χαράλαμπος Βούλγαρης
  • Από τα ξενοδοχεία 3 αστέρων ο Κων/νος Μέριανος
  • Από τα ξενοδοχεία 2 & 1 αστέρος ο Γεράσιμος Τιμοθεάτος

Από την πέμπτη εκλογική ομάδα (Μακεδονία –Θράκη – Θάσος)

  • Από τα ξενοδοχεία 5 αστέρων ο Αντώνιος Μιτζάλης
  • Από τα ξενοδοχεία 4 αστέρων ο Γρηγόρης Τάσιος
  • Από τα ξενοδοχεία 3 αστέρων ο Θεόδωρος Μουσιάδης.
  • Από τα ξενοδοχεία 2 αστέρων η Ζωχερή Μυκωνιάτη
  • Από τα ξενοδοχεία 1 αστέρος ο Ηρακλής Τσιτλακίδης

Από την έκτη εκλογική ομάδα (Κυκλάδες)

  • Από τα ξενοδοχεία 5, 4 & 3 αστέρων οι Όλγα  Παπαδάκη και Εμμανουήλ Καραμολέγκος
  • Από τα ξενοδοχεία 2 & 1 αστέρος ο Ιωάννης Μαργαρίτης

Από την έβδομη εκλογική ομάδα (Κρήτη)

  • Από τα ξενοδοχεία 5 αστέρων ο Νικόλαος Χαλκιαδάκης
  • Από τα ξενοδοχεία 4 αστέρων ο Εμμανουήλ Μανούσος
  • Από τα ξενοδοχεία 3 αστέρων ο Μιχαήλ Κυριακάκης
  • Από τα ξενοδοχεία 2 αστέρων ο Αλέξανδρος Κοτσυφάκης
  • Από τα ξενοδοχεία 1 αστέρος ο Νικόλαος Φαραγκουλιτάκης

Από την όγδοη εκλογική ομάδα (Δωδεκάνησα)

  • Από τα ξενοδοχεία 5 αστέρων ο Σακελάριος Σουλούνιας
  • Από τα ξενοδοχεία 4 αστέρων ο Κωνσταντίνος Καλλιουδάκης
  • Από τα ξενοδοχεία 3 αστέρων η Κωνσταντίνα Σβύνου
  • Από τα ξενοδοχεία 2 αστέρων ο Μηνάς Χατζημιχαήλ
  • Από τα ξενοδοχεία 1 αστέρος ο Ιωάννης Παπαβασιλείου

Από την ένατη εκλογική ομάδα (Ήπειρος)

Από όλα τα ξενοδοχεία ανεξαρτήτου τάξης ο Χρήστος Ιωάννου

Από τη δέκατη εκλογική ομάδα (Νησιά Βορείου Αιγαίου)

Από όλα τα ξενοδοχεία ανεξαρτήτου τάξης ο Στυλιανός Μάντζαρης

Από την ενδέκατη εκλογική ομάδα (Λουτροπόλεις)

Από όλα τα ξενοδοχεία ανεξαρτήτου τάξης ο Γεώργιος Πολίτης

Από την δωδέκατη εκλογική ομάδα (Κάμπινγκ)

Από όλα τα Κάμπινγκ της χώρας οι Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος  και Αντώνιος  Δεληδημητρίου.

- Advertisement -

________________