Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΤενιστικές πρωτιές για την Μ. Δελή και τον Μ. Τούντα

Τενιστικές πρωτιές για την Μ. Δελή και τον Μ. Τούντα

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκληρώθηκε η αγωνιστική περίοδος για τα παιδιά της αγωνιστικής ομάδας του Athlisis Tennis Club,

καθώς η συμμετοχή 6 αθλητών και αθλητριών στο Ε3 Ενωσιακό Πρωτάθλημα της 45ης εβδομάδας για παιδιά κάτω των 14 ετών “έκρυβε” ακόμα δύο σημαντικές διακρίσεις για τον όμιλό μας .

Ειδικότερα, τις Πρώτες θέσεις κατέλαβαν στις κατηγορίες τους η Μάρα Δελή και ο Μάριος Τούντας πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις. Η Μάρα κατέκτησε το τουρνουά επικρατώντας στον τελικό της Ισμήνης Ζούγρα του Ζακυνθινού Ο.Α., ενώ ο Μάριος στον αντίστοιχο τελικό κέρδισε τον Κωνσταντίνο Τζωρτζάτο του Α.Ο.Α. Πατρών .

Η προπονητική ομάδα του ΡΗΓΑ ΑΟΑΑ συγχαίρει τους δύο αθλητές για τις διακρίσεις τους, καθώς επίσης και την Μίρκα Τσιλιμπή (16αδα), τον Φίλιππο Μάντσιτς (16αδα), τον Γιάννη Κουρουνιώτη (16αδα) και τον Πάτροκλο Αλωνιστιώτη (32αδα) για την συμμετοχή και την μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλαν.