Τρίτη, 19 Μαρτίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΒΙΝΤΕΟ και ΦΩΤΟ από την άνετη επικράτηση του Παναργειακού στο φιλικό με...

ΒΙΝΤΕΟ και ΦΩΤΟ από την άνετη επικράτηση του Παναργειακού στο φιλικό με τον ΠΑΣ Κόρινθος

Πολύ καλά στοιχεία έδειξε σήμερα το απόγευμα ο Παναργειακός, στο φιλικό που έδωσε με αντίπαλο την Κόρινθο (η οποία επέστρεψε φέτος στην Γ’ Εθνική).

Το ΒΙΝΤΕΟ:

Το παιγνίδι έγινε στο γήπεδο Κουτσοποδίου, λόγω έργων συντήρησης στον χλοοτάπητα του ΔΑΚ Άργους, με τον Παναργειακό να είναι κυρίαρχος σε όλη την διάρκεια.

Προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο 2-0 με γκολ του Μπιτζή στο 25’ και στο 35’, ο οποίος αξιοποίησε μπαλιές του Συρεγγέλα.

Στο 50’ ο Κρολ διαμόρφωσε το 3-0.

Παρότι ο Αντωνόπουλος χρησιμοποίησε δυο διαφορετικές 11αδες , ο ρυθμός ήταν καλός σε όλο τον αγώνα, βγήκαν κι άλλες ευκαιρίες, ενω απο την άλλη, ο φιλοξενούμενος δεν βρήκε χώρο να απειλήσει ιδιαίτερα.

Ο Παναργειακός ξεκίνησε με τους: Φαρμάκη- Παναγιώτου, Κυριακόπουλο, Παπαϊωάννου, Μπακατσέλο- Ροκάι, Τσιμικλή, Καλύβα, Καδά- Συρεγγέλα, Μπιτζή.

Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησαν οι Παλιγγίνης, Μπριλάκης, Νώτης, Καρούτης, Μουσταφά, Παιδάκης, Κρολ, Καραγκούνης. Στην συνέχεια χρησιμοποιήθηκαν και οι Μούγιος, Μπούτας και ο υπο δοκιμής Καναδός.

*Δεν χρησιμοποιήθηκαν λόγω τραυματισμών οι Παπασπύρος, Μαρίνης, Μπουντόπουλος, Φασούλης.