Κύπελλο Ερασιτεχνών: 5 Απριλίου ρίχνονται στη μάχη Αργοναύτης Ν.Κίου, Λεωνίδιο, Ξυλόκαστρο και Καλαμάτα

- Advertisement -

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ, η κλήρωση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδας. Στην κληρωτίδα και ο κυπελλούχος Αργολίδας Αργοναύτης Νέας Κίου.


- Advertisement -

Οι πρώτοι αγώνες θα διεξαχθούν, την Τετάρτη 5 Απριλίου σε ώρα που θα ανακοινωθεί σύντομα από την Ομοσπονδία, ενώ όσες ομάδες προκριθούν θα αγωνιστούν, για την 2η αγωνιστική, στις 12 Απριλίου.

Όσον αφορά την κλήρωση, ο Κυπελλούχος ΕΠΣ Αργολίδας Αργοναύτης Νέας Κίου θα αντιμετωπίσει την Κυπελλούχο ΕΠΣΑΝΑ Ατλαντίδα. Η κυπελλούχος ΕΠΣ Αρκαδίας ομάδα του Λεωνιδίου θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Κυπελλούχο Δυτ. Αττικής Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας. Η κυπελλούχος ΕΠΣ Μεσσηνίας Καλαμάτα θα πάει στο Ξυλόκαστρο να αντιμετωπίσει τον κυπελλούχο ΕΠΣ Κορινθίας Ηρακλή.

Ας δούμε τα ζευγάρια στους 9 ομίλους :

1ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. Άρης Αβάτου – Ελπίδα Σκουτάρεως
2. ΑΕ Διδυμοτείχου – ΓΣ Προσοτσάνης
3. Κεραυνός Πέρνης – ΠΑΟΚ Κοσμίου

2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

2ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. Μακεδονικός Βεύης – ΠΟ Τριγλίας
2. ΠΑΟΚ Κρηστώνης – ΑΕ Αλεξάνδρειας
3. Εδεσσαϊκός – ΠΑΟ Κουφαλίων

2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

3ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. ΑΕ Λευκίμμης – ΑΕΠ Καραγιαννίων
2. Ερασιτέχνες ΠΑΣ Γιάννινα – Πυρσός Γρεβενών
3. Καστοριά – Θύαμις Καστρίου

2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

4ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. Διγενής Νεοχωρίου – Ολυμπιακός Λαμίας
2. ΑΟ Σελλάνων – ΓΣ Αλμυρός
3. ΑΕ Ποσειδών ΠΠΠ – Αχιλλέας Φαρσάλων

2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

5ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. Απόλλων Πάργας – Φωκικός
2. Σκουφάς Κομποτίου – ΑΕ Μεσολογγίου
3. Αίολος Καρπενησίου – Αναγέννηση Σχηματαρίου

2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

6ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. Ηρακλής Ψαχνών – Αστέρας Βλαχιώτη
2. Αργοναύτης Νέας Κίου – ΑΟ Ατλαντίς
3. Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας – Λεωνίδιο

2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

7ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)
1. Ηρακλής Ξυλοκάστρου – Καλαμάτα
2. ΑΟ Κατασταρίου – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου
3. ΑΟ Σάμης – Πανηλειακός

2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

8ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. ΑΟ Σουρμένων – ΑΨΕΣ Πυθαγόρας
2. ΑΟ Σύρου – Διαγόρας Αγίας Παρασκευής
3. Ηρακλής Θυμιανών – Διαγόρας Ρόδου
Χωρίς αγώνα ο ΑΠΟ Κερατσίνι

2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 3 – Νικητής Νικητής 1
Νικητής 2 – ΑΠΟ Κερατσίνι

9ος όμιλος
2η αγωνιστική (12/4)
1. Ερασιτέχνες Πλατανιά – Ηρόδοτος
2. Επισκοπή – ΟΦ Ιεράπετρας
3η αγωνιστική (19/4)

Νικητής 1 – Νικητής 2

Το πρόγραμμα μέχρι τον τελικό

Οι αγώνες του Κυπέλλου Ερασιτεχνικών Ομάδων, περιόδου 2016-2017, θα διεξαχθούν σε εφτά (7) αγωνιστικές, ως ακολούθως:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:   Τετάρτη  05-04-2017
  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ :  Τετάρτη  12-04-2017
  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ :  Τετάρτη  19-04-2017
  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ :  Τετάρτη  26-04-2017
  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ :  Τετάρτη  03-05-2017
  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ :  Τετάρτη  10-05-2017
  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ :  Σάββατο  20-05-2017   Τελικός Αγώνας

 

- Advertisement -