Τρίτη, 19 Μαρτίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΣτο + 4 από τον δεύτερο της Β΄ Εθνικής ο Φείδωνας!

Στο + 4 από τον δεύτερο της Β΄ Εθνικής ο Φείδωνας!

Μια ακόμη επιτυχία στο πρωτάθλημα της Β’ εθνικής  για τον Φείδωνα, που νίκησε μέσα στη Μαγούλα  τον Πήγασο Θριασίου Πεδίου 2-1 και αποσπάστηκε  4 βαθμούς από το δεύτερο  Μεσολόγγι (έμεινε στην ισοπαλία 1-1  με τον  Ίκαρο Πετρωτού, στην Αχαΐα).

Αν και  στο ημίχρονο  ο Φείδωνας ήταν πίσω στο σκορ  με γκολ που δέχθηκε στο  10ο  λεπτό,  πέτυχε την πλήρη ανατροπή  με δυο γκολ της Μαρίνη στο  60ο  και στο 85ο  λεπτό.

Πλέον η ομάδα των Μπάμπη Ρουσσή και Σταύρου Αλεξίου  δικαίως ελπίζει για το “όνειρο”, την άνοδο στην Α’ εθνική.

ΦΕΙΔΩΝΑΣ:  Γιαννακούλη,  Κοδέλα  Ελ.(30′ Νεφρού Μ-  88′ Κοδέλα Φ.) Κατσικάρη,  Καβαθά,  Τσιφάνη, Λέκκα,  Κιάμου, Νεφρού Ειρ., Μαρίνη, Λουκά (85′ Σιώτου), Καραγιάννη.

*Δυο απευθείας εκτελέσεις φάουλ ήταν αυτές που έκριναν την αναμέτρηση της γυναικείας ομάδας του Ικάρου Πετρωτού με το Μεσολόγγι στο «Α. Κάνιστρας».

Το σκορ για το συγκρότημα των Παναγιωτόπουλου και Πουρνατζή άνοιξε στο 44’ η Καρφάκη για να ισοφαρίσουν οι φιλοξενούμενες στο 75’.