Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΓ’ Εθνική: Α.Ο. ΛΟΥΤΡΑΚΙ - ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 1-0

Γ’ Εθνική: Α.Ο. ΛΟΥΤΡΑΚΙ – ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 1-0

Ένα καλό παιχνίδι έγινε σήμερα στο Λουτράκι , νικήτρια η γηπεδούχος, που προσπέρασε τον Παναργειακό στην βαθμολογία.

Κρίσιμο το αποτέλεσμα και για τις δυο ομάδες, ξεκίνησε αποφασισμένα ο ΑΟΛ και έγιναν πολλές μονομαχίες. Λίγες οι ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, άνοιξε περισσότερο το παιχνίδι στην επανάληψη και οι δυο ομάδες θα μπορούσαν να είχαν σκοράρει και να είχαμε και το 1-1 αλλά και το 2-0.

Στο 23′ από κόρνερ του Παπουτσή, από κοντά ο Ραχίμ υποχρέωσε τον Διαμαντή σε σωτήρια επέμβαση.

Στο 32′ συνδυσμός Ζερβού και Κωβαίου, η μπάλα στον Μάγγο, αυτός από καλή θέση έστειλε τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

Στο 38′ γύρισμα του Κωβαίου, ο Βλάχος έστειλε τη μπάλα έξω.

Στο 42′ διαγώνιο σουτ του Ραχίμ μέσα από την περιοχή, έβγαλε κόρνερ ο Διαμαντής.

Στο  64′ σουτ του Γούλα έξω απο τη περιοχή, ο Σαχσανίδης απέκρουσε, πήρε ο Κωβαίος που απο πλάγια γύρισε τη μπάλα προς το τέρμα, έτρεξε ο Φίλης και δίπλα στο δοκάρι έδιωξε, η μπάλα πήγε πλάγια ο Παναγόπουλος γύρισε και ο Μάγγος από κοντά πέτυχε το 1-0.

Στο 68′ σέντρα του Καρέλη, λάθος του Χουστουλάκη, ο Καλογέρης σούταρε στη γωνία, ο Διαμαντής απέκρουσε με το πόδι σε κόρνερ.

Στο 73′ και στο 75′ δυο καλές αντεπιθέσεις από τους Κωβαίο και Γούλα, χωρίς επιπτώσεις για τον Παναργειακό.

Στο 78′ μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Παναργειακό να ισοφαρίσει. Απο κόρνερ στη μικρή περιοχή μέσα από ένα όμιλο παικτών ο Κατσίρης σούταρε, ο Διαμαντής απέκρουσε, νέο πλασέ από τον Ανδριόπουλο, ο Διαμαντής απέκρουσε και πάλι.

Στο 84′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Βαρότσης για αψιμαχία που είχε με Αποστολάκη και Ζερβό.

Στο 86′ από γύρισμα του Ζερβού ο Γούλας βρέθηκε σε θέση βολής αλλά έστειλε τη μπάλα έξω.

Οι συνθέσεις του αγώνα:

ΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ (Ν.Μεσολόγγης): Διαμαντής, Χουστουλάκης, Παπαναστασίου, Παναγόπουλος, Τζορμπατζίδης, Νικολάου, Γούλας (93′ Τσώκος), Μάγγος, Κωβαίος (77′ Πουλάκος), Ζερβος, Βλαχος (65′ Αποστολάκης)

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Γ.Δουβίκας): Σαχσανίδης, Βιδάλης, Στασινόπουλος, Βαρότσης, Ζαχαράκης (63′ Καρέλης), Παπουτσής (53′ Παπουτσής), Κουρούμα (75′ Κατσίρης), Φασούλης, Καλογέρης, Ραχίμ.