Πέμπτη, 18 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΤα αποτελέσματα, η βαθμολογία και το σχόλιο της ημέρας για την Α1...

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και το σχόλιο της ημέρας για την Α1 Αργολίδας

Άλλη μια αγωνιστική στα γήπεδα της Α1 Αργολίδας, η 11η κατά σειρά, είναι παρελθόν.  Υπό βροχή σε όλους σχεδόν τους αγώνες διεξήχθησαν αγώνες με έντονο ενδιαφέρον.

kiveri_dec_2016

Ο πρωτοπόρος Ερμής Κιβερίου για μια ακόμη φορά πήρε το τρίποντο χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερα προβλήματα και συνεχίζει αήττητος το κυνήγι του τίτλου. Ο αντίπαλος του Τροιζηνιακός παίζοντας όμορφη μπάλα, στάθηκε δυνατά στο γήπεδο και μόνο για λίγα λεπτά στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και όταν το σκορ ήταν 2-1 ήλπιζε ότι ίσως θα μπορούσε να πάρει κάτι από αυτό το παιχνίδι.

Στο άλλο σημαντικό στης Νέας Κίου ο Αργοναύτης πήρε την νίκη από τον Αστέρα μέσα σε ένα λασπωμένο γήπεδο και συνεχίζει να καταδιώκει τον Ερμή Κιβερίου από απόσταση πέντε βαθμών.

Η Ένωση Λέρνας στο Δρέπανο πήρε το τρίποντο από τον Εθνικό Τολού που πάλαιψε κάτω από κατά διαστήματα πολύ δυνατή βροχή, αλλά δεν κατόρθωσε να απειλήσει ιδιαίτερα την αντίπαλο του. Συνεχίζει και αυτή πλάι- πλάι με τον Αργοναύτη το κυνήγι του Ερμή.

Ένα πολύ καλό αποτέλεσμα και μαζί το τρίποντο πήρε η ομάδα των Σπετσών στην έδρα της από τον ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου.

Τρίποντο επίσης για τον Ατρόμητο και τον Ποσειδώνα Διδύμων από αντιπάλους τον Ασκληπιό και τον Πανναυπλιακό αντίστοιχα.

Σπουδαίο τρίποντο στη μάχη για την σωτηρία της πήρε η Θύελλα Λιμνών από τον Πανασιναϊκό. Τρεις βαθμοί που την φέρνουν πάνω από τον Πανναυπλιακό που με την ήττα του γκρεμίστηκε στην πρωτελευταία θέση της βαθμολογίας.

Τέλος στον αγώνα του Λυγουριού Αριστείωνας και Κορωνίδα Κοιλάδας μοιράστηκαν τα γκολ και τους βαθμούς.